دانلود بازی
دانلود بازی
بازی کارتینگ برای اندروید , دکوراسیون منزل , عکسهاى عاشقانه , دانلود اهنگ شاد خب به درک , رنگ موی سال 94 , تیتراژ پایانی زنده باد زندگی 320 , بن بست حمید عسکری , عکس انواع مبل کودک , دانلود عکس عشقی , آهنگ جدیدشهرام شب پره

 

عصرایران - هفته گذشته، عملیات کماندویی نیروی انتظامی با استفاده از راپل برای جمع آوری ماهواره ها بار دیگر تکرار شد و طی آن ،‌تعدادی از نیروهای ناجا ،‌ با "راپل" از پشت بام ها به سمت پنجره ها و بالکن ها رفتند و اقدام به معدوم کردن دیش های ماهواره نمودند.

 

 

در این که نیروی انتظامی به عنوان مجری قانون موظف به جمع آوری لوازم دریافت کننده امواج ماهواره ای است ،‌ سخنی نیست چه آن که مرجع قانونگذاری جای دیگری جز پلیس است و اگر درباره قانون کنونی ماهواره ایراد و انتقادی وجود دارد ،‌ متوجه ناجا نیست و باید در جاهایی مانند مجلس شورای اسلامی دنبال شود که وضع کننده قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره است.

اما بر نحوه اجرای این قانون توسط پلیس نقد جدی وجود دارد. در عملیات اخیر ، اعلام شد :" ماموران پليس با به همراه داشتن حكم قضايي و انجام عمليات «راپل» نسبت به جمع‌آوري ديش‌هاي ماهواره‌اي واقع در پشت بام‌ها و طبقات مجتمع‌هاي مسكوني اين مناطق اقدام كردند." (ایسنا)

حال سخن این است که وقتی پلیس حکم قضایی دارد ،‌ چه نیازی است عملیات راپل انجام دهد؟ آیا نمی توان با همین حکم یا حکم قضایی دیگر ،‌ به طور متعارف و قانونمند و با ارائه حکم و لباس رسمی و با اطلاع و حضور صاحبخانه ها ،‌ از در وارد شد؟

عملیات راپل شاید برای نیروهای پلیس یک کار ساده و پیش پا افتاده باشد ولی جامعه ،‌ آن را به چشم یک عملیات بسیار خاص می بینید و بدان واکنش منفی نشان می دهد.

جمع آوری ماهواره

این که پلیس برای کار ساده ای مانند جمع اوری دیش های ماهواره از خانه های شهروندان معمولی دست به چنین عملیاتی بزند ،‌ هرگز نمی تواند یک رویکرد متین قلمداد شود ،‌ به ويژه آن که اعلام شده است مأموران دارای حکم قضایی هم هستند و لذا اساساً نیازی به چنین اقداماتی نیست.

فرماندهان ناجا که قطعاً‌ حیثیت کشور و نظام برای آنان نیز مهم است توجه داشته باشند که این گونه عمل کردن ،‌ منجر به وهن نظام و کشور می شود.

ای کاش آنها یک بررسی مختصر درباره بازخورد این عملیات بین مردم خودمان انجام می دادند تا دریابند افکار عمومی در این باره چه می گوید و نیز مطالعه ای در رسانه های خارج از کشور داشته باشند تا ببینند که تصاویر عملیات راپلی آنها برای جمع کردن ماهواره از خانه های مردم تا چه اندازه خوشایند بیگانگان بوده است. نمی شود که وقتی یک وبلاگ نویس در گوشه از وبلاگ خود مطلبی بنویسد ،‌ او را به اتهام این که آب به آسیاب دشمن ریخته محاکمه کنند ولی در همان حال خود پلیس ،‌ وظیفه قانونی خود را به گونه ای انجام دهد که همان آسیاب به سرعت برق و باد بچرخد!

گسترش روزافزون استفاده از ماهواره ، گذشته از آن که به اقتضائات گریز ناپذیر روز مربوط می شود ،‌ به کم کاری نهادهای فرهنگی کشور نیز بر می گردد که البته نهایتاً‌ ،‌همه متولیان فرهنگ سازی کشور ،‌ خود را کنار می کشند و کل ماجرا را به پلیس می سپارند تا با برخورد انتظامی ،‌کم کاری های آنان را جبران کند. از این رو بر سبیل انصاف باید گفت که پلیس در کشور ما تاوان کم کاری بقیه را می دهد.

حال که این طور است ،‌ چرا پلیس باید طوری عمل کند که هزینه های بیشتری برای این تاوان دهی متحمل شود؟!

جمع آوری ماهواره

عملیات راپلی برای جمع آوری دیش ها ،‌ نه در شأن پلیس است و نه رویکردی محترمانه در قبال مردم به شمار می رود ؛ تنها حاصل این کار تهیه خوراک خبری و تصویری برای رسانه های خارجی است . فکرش را بکنید که یک شهروند غیر ایرانی در کشور خودش با دیدن کماندوهایی که با طناب وارد بالکن خانه مردم می شوند و با پوتین به دیش ها ضربه می زنند ،‌چه فکری درباره ایران می کند؟! ناجا این را می خواهد؟‌ به نظر نمی رسد‍!.../عصر ایران

ارسال در تاريخ 2018-07-21 توسط komevo
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.