دانلود بازی
دانلود بازی
بازی کارتینگ برای اندروید , دکوراسیون منزل , عکسهاى عاشقانه , دانلود اهنگ شاد خب به درک , رنگ موی سال 94 , تیتراژ پایانی زنده باد زندگی 320 , بن بست حمید عسکری , عکس انواع مبل کودک , دانلود عکس عشقی , آهنگ جدیدشهرام شب پره

 

 

گندزدایی آنی پوست با استفاده از پلاسما

 

 

استفاده از پلاسمای با دمای پایین برای استریلیزه كردن ابزار و تجهیزات جراحی در عصر حاضر اقدامی رایج به شمار می‌آید. استفاده از این ماده به این سبب صورت می‌گیرد كه پلاسما در سطوح اتمی عمل می‌كند و این قابلیت خیره‌كننده را دارد تا خود را به تمام سطوح برساند‌ حتی به سوراخ بسیار ریز سوزن‌ها.

 


از آن گذشته توانایی قابل توجه پلاسما برای ضدعفونی سازه به تولید عوامل فعال و بیولوژیكی باكتریایی باز می‌گردد كه از آن جمله می‌توان به رادیكال‌های آزاد و نور ماوراء بنفش اشاره كرد.

 


تحقیقات در زمینه این‌كه چگونه و چرا این عوامل فعال بیولوژیكی تولید می‌شوند، دانشمندان را به طراحی و پیش ساخت ۲ دستگاه مبتنی بر پلاسما رهنمون كرده است: یكی برای گندزدایی مؤثر پوست بدن در بیمارستان‌ها و اماكن عمومی‌‌، جایی كه باكتری می‌تواند تهدید جدی برای سلامت به شمار آید و دیگری درمان سریع‌تر زخم‌های مزمن.

 


شاید دانستن این نكته جالب باشد كه ضدعفونی شدن دست‌های یك جراح فرآیندی است كه شامل ۳ دقیقه مالیدن دست‌های آغشته به مواد شوینده به هم و ۵ دقیقه شستن آنها با آب می‌شود كه البته این فرآیند هر روز باید بارها تكرار شود گرچه این كار تبعات منفی نیز به همراه دارد.

 


از جمله این پیامدها می‌توان به استرس‌های آلرژیكی اشاره كرد كه پوست را بشدت تهدید می‌كنند. از این‌رو فرآیند ضدعفونی كردن دست‌ها برای كاركنان بیمارستانی به كاری تقریبا عذاب‌آور تبدیل شده است.

 


به طور متوسط در هر روز كاری، بین ۶۰ تا ۱۰۰ بار باید عمل گندزدایی پوست دست‌ها صورت گیرد كه با در نظر گرفتن ۳ تا ۵ دقیقه برای انجام هر بار از این كار، می‌توان گفت بین ۳ تا ۵ ساعت از وقت كاركنان بیمارستان‌ها و بخصوص جراحان برای گندزدایی پوست دست‌ها صرف می‌شود!

 


محققان انستیتو ماكس پلانك آلمان با اشراف به این مساله، دستگاه مبتنی بر پلاسمایی ساخته‌اند كه پوست افراد را بسرعت و بدون هیچ‌گونه خطری آن هم تنها در مدت چند ثانیه ضدعفونی می‌كند و در نهایت هر عضو بیمارستانی تنها حدود ۱۰ دقیقه از روز خود را صرف ضدعفونی كردن پوست دست خود می‌كند.

 


دستگاه دوم نیز این امكان را برای پزشكان فراهم می‌كند تا زخم‌هایی كه التیام آنها خیلی كند صورت می‌گیرد‌، بسرعت و با اطمینان خاطر بیشتری ترمیم یابد و در نتیجه بیمار خیلی زود می‌تواند محیط بیمارستان را ترك كند.

 

 

 

ارسال در تاريخ 2015-04-15 توسط komevo
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.